Robotický vysavač iRobot Roomba 698

Kód: IR698040
Hodnocení Techies
Značka: iRobot
6 990 Kč
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
26.9.2023

Modernější pojetí základního modelu iRobotu s výbavou, která odpovídá dosluhujícímu modelu 676. V okamžiku, kdy tento vypadne z kola ven, bude vstupní branou do robotického vysávání právě 698. Doporučuje Techies Libor. 

Detailní informace

Detailní popis produktu


Techies Libor hodnotí: "Roomba 698 umí vlastně totéž, co model 676, kterému pomalu zvoní hrana. Jen vypadá moderněji. I tady tedy platí, že na rozdíl od vyšších modelů neumí pracovat s obrazovými daty sbíranými pomocí kamery a tedy nezná úplně dokonale uklízený prostor. Její pohyb není systematický nýbrž v zásadě náhodný. I tak ovšem víme, a to jsou dnes letité zkušenosti, že dosahuje velmi vysoké efektivity úklidu okolo 90%. Tzn. že i s pomocí v zásadě běžných senzorů jako dotyk, měření ujeté vzdálenosti, akustický senzor pro detekci silně znečištěných míst a nějakých optických senzorů, dokáže na konci úklidu zanechat prostor skutečně zbavený většiny nečistot. Pokud nemáte extrémní nároky, chcete si pomoci od každodenního pobíhání s vysavačem a neutratit velké peníze, je Roomba 698 dobrá volba. Už proto, že osvědčenou techniku kombinuje s moderním prvkem v podobě mobilní aplikace a tedy vzdáleného ovládání. Před koupí robotického vysavače se ještě doma pořádně rozhlédněte kolem sebe a zvažte, nakolik je vaše domácnost připravená na přítomnost robotického pomocníka. Velmi členitý prostor, spousta předmětů na podlaze, pohovka s nožičkama tak akorát ve výšce Roomby nebo židle s nohama zhruba na šířku robota mohou působit zasekávání v různých polohách a zákoutích. Pokud si uvědomujete, že i tento mazlíček potřebuje doma prostor trochu přizpůsobit, udělá Roomba 698 za daná peníze skvělou službu. Od nás má tedy zelenou. 


Klíčové vlastnosti robota

 • Úklid všech typů tvrdých podlah i koberců
 • Navigace iAdapt (bez kamery, náhodný pohyb)
 • Třístupňový čisticí systém
 • Odložený úklid 
 • Akustická detekce nečistot
 • Velkokapacitní sběrný koš AeroVac
 • Systém proti zamotání do kabelů
 • Filtrační systém AeroVac
 • Senzory proti pádu ze schodů
 • Li-Ion baterie
 • Automatické nabíjení 
 • Výklopné madlo pro přenášení
 • Ovládání pomocí aplikace iRobot HOME
 • Robot mluví česky 

Navigace iAdapt

Původní navigační systém iRobotu, se kterým americká značka dobyla svět. Roomba monitoruje prostor pomocí necelých čtyř desítek senzorů a pohybuje se s využitím 40 před-definovaných pohybů. Díky senzorům a nárazníku si Roomba "osahává" vysávaný prostor a snaží se úklidem maximálně efektivně pokrýt celou plochu. Senzory pomáhají Roombě nespadnout ze schodů, pohybovat se šetrně okolo nábytku a překážek.

R698_CoolGray_Photo_Lifestyle_LivingRoom

Mobilní appka iRobot HOME

Lokalizovaná mobilní aplikace pro chytré telefony s operačním systémem Android a iOS. Umožňuje ovládat robota na dálku. Funkce appky: 1) Časování úklidu. 2) Spuštění robota na dálku stisknutím tlačítka CLEAN. 3) Upozornění na nutnost údržby. 4) Historie úklidů. 5) Nápověda.

irobot-home-app-techies

Pro iOS stažení ZDE. Pro Android stažení ZDE

Třístupňový čisticí systém

Takto iRobot pojmenoval kombinaci tří klíčových prvků robotického vysavače, které dohromady dělají z Roomby účinného žrouta nečistot. V první řadě jde o trvale rotující boční kartáček, kterým Roomba vyhání nečistoty z rohů a spár podél nábytku. Kartáček se točí velkou rychlostí a je dost dlouhý a pevný na to, aby spolehlivě fungoval. Další prvek třístupňového čistícího systému iRobotu tvoří silný sací motor a filtr Aerovac. Vše završují dva proti sobě rotující kartáče. Na tvrdých podlahách kartáče ženou nečistoty přímo do sběrného koše.
Při úklidu koberců nejdříve dochází k vykartáčování vlákna koberce štětinovým kartáčem, aby se nečistoty dostaly na povrch, následně je gumový kartáč žene do sběrného koše. Jde tedy o kombinaci štětinového a gumového kartáče. 

Další důležité funkce v kostce:

 1. Odložený úklid: Nastavte si den a hodinu, kdy má Roomba začít úklizet. Opakujte úklidy v definovaných intervalech. 
 2. Akustická detekce nečistot: Když to hodně cinká, Roomba ví, že je potřeba se danému místu věnovat víc. iRobot tomu říká Dirt Detect. 
 3. Velkokapacitní sběrný koš: Nádoba na nečistoty AeroVac s velmi jemným filtrem, který zachytí i maličké částečky. 
 4. SPOT program: Při aktivaci programu se robot točí dokola a čistí důkladně jedno místo. Takto pokryje plochu o rozloze cca 1 m2. 
 5. Chytrý nárazník: Díky němu si Roomba osahá okolí a chrání nábytek před potlučením Před překážkou většinou výrazně zpomalí. 
 6. Ochrana před pádem ze schodů: Senzory reagují na světlo a vzdálenost. Roombu chrání před pádem, ale nemají rády tmavý koberec.
 7. Nabíjecí stanice: Po úklidu se robot vrací domů do nabíjecí stanice, kde se připravuje (nabíjí) na další úklid. 
 8. AntiTangle systém: Když kartáče zachytí kabely, otočí chod katáčů a namotané kabely zase vymotají.  
 9. Virtuální zeď/Halo: Buď vyrobíte neviditelnou zeď, před kterou se robot zastaví, nebo ochranné pole, do kterého nevjede. To se hodí například, když víte, že se vám robot sekne pod pohovkou, naruší prostor psí či kočičí jídelny atd.      

O značce iRobot
Společnost iRobot Corporation byla založena v roce 1990 Colinem Anglem, Helen Greinerovou a Dr. Rodney Brooksem. Jejich vize byla, že se praktičtí domácí roboti stanou každodenními pomocníky. A svou vizi realizovali. V současné době používá roboty iRobot více než 15 milionů zákazníků z Evropy, USA i Asie. iRobot je světový lídr ve vývoji domácích, vojenských a průmyslových robotů. Vyhrává většinu komerčních soutěží v robotice a patří mezi významné vývojáře robotů pro NASA.Obsah balení:
1x iRobot Roomba 698
1x Nabíjecí stanice
1x Baterie Li-Ion (uvnitř robota)

Doplňkové parametry

Kategorie: Chytrá elektronika
Záruka: 2 roky
Techies recenze: ANO
? Uklízená plocha: 100 m2
Baterie: Li-Ion 1800 mAh
Doba nabíjení: 2 hodiny
Spotřeba nabíjení: 33 W
Spotřeba Stand-By: 2 W
Rozměry: 330 x 94 mm
Hmotnost: 3,54 kg
Hlučnost: < 61 dB
Objem sběrného koše: 0,6 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: